Forum Inicjatyw Pozarządowych

Forum Inicjatyw Pozarządowych

„Aktywni w każdym wieku” to tytuł Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbyło się 19 października 2012 r. w Pleszewie. Forum kierowano do przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, samorządów, działaczy obywatelskich oraz społecznych.

30 osób uczestniczyło w FIP–ie w Pleszewie. Podczas tegorocznego Forum zaprezentowała się nieformalna grupa Ja Mua — Grupa Kreatywnych Rodziców z Pleszewa. Ewelina Grygiel jako przedstawicielka tej grupy przekonywała, że rodzice mają czas angażować się społecznie. Jak w Jarocinie łączą pokolenia? Małgorzata Niestrawska–Kaźmierczak na przykładzie Stowarzyszenia Jarocin XXI wskazywała na wspólny cel przy realizacji działań ze szczególnym uwrażliwieniem na konkretne grupy społeczne: dzieci, młodzież, oraz osoby starsze. Angażowanie młodzieży do działań społecznych — czy to się opłaca?- Lucyna Roszak z Centrum Wolontariatu w Pleszewie na przykładzie projektu Ja Pleszew Europa przedstawiła jednostkę, która współpracuje ze stowarzyszeniami aktywizując młodzież.

Forum zakończyła dyskusja na temat: „Czy do realizacji działań społecznych konieczna jest organizacja pozarządowa?”

Forum Inicjatyw Pozarządowych miało na celu prezentację doświadczeń i osiągnięć organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatów pleszewskiego, jarocińskiego oraz krotoszyńskiego. „Mamy nadzieje, że spotkanie i wymiana doświadczeń między organizacjami wpłynęło i wpłynie na współpracę oraz tworzenie lokalnych partnerstw” – mówi Lucyna Roszak z Centrum Informacyjno-Doradczego, działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinom Zagrożonym, Osobom Niepełnosprawnym oraz Współpracy z Zagranicą, współorganizatorka Forum.

FIP organizowane zostało w ramach projektu Akcelerator NGO — realizowanego przez Centrum PISOP przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom Zagrożonym, Osobom Niepełnosprawnym oraz Współpracy z Zagranicą. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział w Forum był bezpłatny.

DSC_0105 FIP Pleszew

Comments are closed