WOLONTARIUSZE — LUDZIE, KTÓRZY UWIERZYLI W POMAGANIE

WOLONTARIUSZE — LUDZIE, KTÓRZY UWIERZYLI W POMAGANIE

12

Poznań, dnia 5 grudnia 2014r.

WOLONTARIUSZE — LUDZIE, KTÓRZY UWIERZYLI W POMAGANIE

Wolontariusze, społecznicy, ochotnicy,

to do Was, ludzi, którzy uwierzyli w pomaganie, kieruję list z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Nieważne, jaka przyświecała Wam idea, kiedy wstępowaliście do ruchu, który wpływa na sytuację i poprawę jakości życia wielu dziesiątek, setek, tysięcy i milionów obywateli Świata.

Jedni z Was z pewnością motywacji szukali wśród własnych przekonań i odszukali ją w sobie samych. Drudzy być może przyłączyli się do grona wolontariuszy z potrzeby zdobycia doświadczenia, czy nowych umiejętności. Są wśród Was z pewnością i tacy, których zmotywował przykład bliskich lub dalekich autorytetów.

Zapewne znajdują się wśród Was, wolontariuszy, osoby, które w przekonaniu o swoim powołaniu w ciszy i skupieniu wykonują swoje zadania. Ale z pewnością, znajdą się wśród Was ludzie wierzący, że swoją pracą wolontariacką tworzą legendę!

Wszystkich Was łączy jedna, wspólna wartość — dostrzeganie drugiego człowieka!

Kiedy wstępowaliście na ścieżkę WOLONTARIATU nikt nie gwarantował Wam, że zawsze przynosić będzie on  Wam ukojenie i będzie działaniem bezproblemowym. Nie ma możliwości, aby kontakt z drugim człowiekiem był tylko sielanką i pasmem nieustannych radości. Nie da się również pracować jako WOLONTARIUSZ w oderwaniu od swoich, prywatnych i indywidualnych przeżyć, emocji, spraw.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w imieniu Zarządu oraz Zespołu Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych życzę Wam, a raczej nam wszystkim, abyśmy w WOLONTARIACIE znajdowali ukojenie i zrozumienie nas samych i absorbujących nas spraw.

Dla mnie najważniejszym obszarem w WOLONTARIACIE jest bowiem WSPÓLNOTA ludzi, którzy uwierzyli w pomaganie. Którzy dzielą ze mną troski, ale i radość, której ciągle w tym ruchu poszukuję, i co ważniejsze , którą odnajduję.

Wierzę, że te emocje zmieniają Świat wokół społeczników, ochotników i WOLONTARIUSZY, ale co ważniejsze — zmieniają nas samych.

Kończę wolontariackim pozdrowieniem: POMAGANIE WZMACNIA!

Lucyna Roszak

Wiceprezeska ds. wolontariatu

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związku Organizacji Pozarządowych

 

 

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu  i prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu

3

List do wolontariuszy 5 grudnia 2014r

Comments are closed