UŚMIECHNIĘTE TWARZE W LUSTRZE ŻYCIA

UŚMIECHNIĘTE TWARZE W LUSTRZE ŻYCIA

Dzięki Fundacji PZU, mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie oddział Fabianów od sierpnia 2016 roku doświadczają wielu ciekawych i inspirujących przeżyć. Projekt „W lustrze życia” rozpoczął się rekrutacją grupy i przedstawieniem wszystkich zaplanowanych wydarzeń, mających na celu stopniowe wydobywanie drzemiących w kobietach naturalnych zdolności. Rozmowy o marzeniach, oczekiwaniach i tęsknotach szybko przerodziły się w konkretne działania.

Uczestniczki projektu przez ostatnich kilka miesięcy aktywnie uczestniczyły w plenerach plastycznych, choreoterapii, zajęciach fotograficznych, a także zajęciach kulinarnych, podczas których gościły swoje rodziny. Odwiedziły też restaurację Karczma Stara Stajnia w Zawidowicach, obejrzały tam profesjonalną kuchnię, samodzielnie nakryły stół i zjadły wspólny posiłek. Po posiłku odwiedziły stajnie,zaprzyjaźniając się ze zwierzętami. Kolejnym z ciekawych wydarzeń projektu były warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród  Pań i dotknęły bardzo wrażliwej sfery ich życia jaką jest dbanie o wygląd zewnętrzny. Końcowy produkt warsztatów w postaci kremów pielęgnacyjnych powędrował do wszystkich uczestniczek  oraz ich przyjaciół.

W październiku odbyły się zajęcia kulinarno – artystyczne, podczas których uczestniczki w towarzystwie Pań z FORUM KOBIET w Kowalewie oraz dzieci z Zespołu Szkolno — Przedszkolnego w Lutyni upiekły pierniki. Te wspólne działania przyniosły wiele radości i pozytywnych emocji a liczba uczestników przeszła nasze oczekiwania. Kolejną dawkę uśmiechu i radosnych  przeżyć przyniosły zajęcia z kosmetyczką i fryzjerką.

Pomiędzy aktywnymi działaniami był też czas na psychiczne odprężenie i zaprzyjaźnienie się z własnymi emocjami przy dźwiękach instrumentów muzycznych i zajęciach relaksacyjnych. Odbyły się również zajęcia wspierające rodziny podopiecznych oparte o metodę kręgu oraz elementy relaksacji dla pracowników domu pomocy społecznej.

Dzięki FUNDACJI PZU, która umożliwiła nam realizację projektu „ W lustrze życia” zrodziło się wiele pięknych , międzypokoleniowych relacji, zawiązały się przyjaźnie i stała współpraca z różnymi instytucjami  m. in. Forum Kobiet oraz Szkołą w Lutyni.

Nasze kilkumiesięczne działania zakończymy Imprezą Wieńczącą i Wystawą Fotografii, na których uwiecznialiśmy wszystkie wydarzenia.

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu dotacyjnego „ Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU”

kosmet.fryz.relax pracownicy 2016 283

kosmet.fryz.relax pracownicy 2016 247

indeks

Comments are closed