Tydzień Obywatelski w Pleszewie

Tydzień Obywatelski w Pleszewie

foto tydzień obywatelski 1

Czy warto być obywatelem aktywnym i zaangażowanym w życie społeczne swojej małej ojczyzny? Pozytywnej odpowiedzi na te pytania chcą udzielić pleszewskie organizacje pozarządowe wraz z lokalnym samorządem organizując TYDZIEŃ  OBYWATELSKI  w Pleszewie.

W dniach od 8 do 13 kwietnia Pleszew był świadkiem spotkań, szkoleń i warsztatów poświęconych tematyce obywatelskiej i społecznej.

Część działań  skierowana  była do organizacji pozarządowych (stowarzyszeń/fundacji/klubów sportowych i uczniowskich/ grup nieformalnych).  W ramach tzw. wtorkowych dni porad w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich (dawny Dzienny Dom Pomocy Społecznej) konsultowano treść statutów oraz można było skorzystać z bezpłatnych publikacji dla organizacji.

Sobotnie szkolenie pokazało organizacjom jak skutecznie sformułować wniosek aby otrzymać wsparcie finansowe od samorządu na swoją działalność.

Pozostałe wydarzenia  organizowano w ramach Tygodnia miały formę otwartą dla wszystkich mieszkańców Pleszewa.

Punktem kulminacyjnym TYGODNIA OBYWATELSKIEGO było spotkanie mieszkańców w KAWIARNI OBYWATELSKIEJ: społeczników/działaczy/przedstawicieli stowarzyszeń/fundacji/organizacji sportowych/ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW.

Oprac. Lucyna Roszak

tydzień obywatelski 2

Comments are closed