Wyjazd terapeutyczno – rekreacyjny do Cichowa

Wyjazd terapeutyczno – rekreacyjny do Cichowa

 

W dniach od 05 września 2017 roku do 07 września 2017 roku grupa 40 osób wraz z 10 opiekunów uczestniczyła w wyjeździe terapeutyczno – rekreacyjnym.

Wyjazd został zorganizowany w niezwykle pięknym zakątku Wielkopolski. Nad brzegiem jeziora Cichowskiego w Ośrodku Wypoczynkowym „Nad Brzegiem Ruczaju” uczestnicy mogli odnaleźć upragnioną ciszę, spokój i piękno otaczającej, niezniszczonej przyrody lasów, jezior i łąk. Cichowo okazało się doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku: traktaty spacerowe oraz kort tenisowy, bilard, boisko do siatkówki plażowej, a także szałas ogniskowy.

Cichowo posiada również bardzo interesującą atrakcję, słynie ze skansenu filmowego „Soplicowo”. Po nakręceniu filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” do Cichowa sprowadzono obiekty tworzące filmową scenografię, czyli Soplicowo. Obecnie w skansenie można zobaczyć: lamus, wozownię, spichlerz, stajnię, stodołę oraz kurnik.
Niezwykłą atmosferę miejsca tworzy także otaczający go stary sad. Ważną atrakcją skansenu jest również możliwość zobaczenia różnych zwierząt. Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie: klasztoru Opactwa Benedyktynów w Lubiniu, mini ZOO w Lesznie oraz rynku, bazyliki Mniejszej – kościoła pw. Św. Mikołaja. Podczas wyjazdu do Gostynia grupa odwiedziła gotycki kościół farny pw. Św. Małgorzaty, Górę Zamkową, Ratuszoraz bazylikę Świetogórką.

            Celem wyjazdu oprócz wspomnianej wcześniej rekreacji był również cel terapeutyczny. Uczestnicy wzięli udział w 6 godzinnych zajęciach mających na celu wzmocnienie kompetencji społecznych, poszerzenie umiejętności interpersonalnych i ich prawidłowego wykorzystania w codziennym funkcjonowaniu, rozładowanie napięć emocjonalnych, integrację uczestników oraz nabycie umiejętności budowania prawidłowych relacji w kontaktach z innymi oraz współodpowiedzialności za drugą osobę.

Wyjazd został realizowany jest przez Stowarzyszenie „Dziecko” w Gostyniu w ramach projektu Możemy więcej – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie gostyńskim i pleszewskim”, który jest współfinansowanyw ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. Na terenie powiatu pleszewskiego realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju.

DZIECKO

MRPIPS

DSC_0372_1[1]

DSC_0383[1]

DSC_0385[1]

DSC_0398_1[1]

DSC_0400_1[1]

DSC_0421_1[1]

DSC_0427_1[1]

 

DSC_0430_1[1]

DSC_0453_1[1]

DSC_0455_1[1]

DSC_0466_1[1]

Comments are closed