Projekt „Ratownicy medyczni dzieciom” po wakacyjnej przerwie zagościł w Przedszkolu w Kowalewie

Projekt „Ratownicy medyczni dzieciom” po wakacyjnej przerwie zagościł w Przedszkolu w Kowalewie

Ratownicy medyczni w ramach projektu pn. „Ratownicy medyczni dzieciom” nie zwalniają tempa i wznawiają po wakacyjnej przerwie szkolenia dla dzieci w wieku przedszkolnym z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wrzesień przyniósł nam bardzo dobre wieści. Projekt realizowany przez Pleszewskie Centrum Medyczne i Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród lokalnej społeczności zyskując słowa uznania i wsparcie z różnych podmiotów. Cieszymy się z uzyskanego wsparcia od Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” oraz lokalnego biznesu – Zarządu FAMOT Pleszew Sp. z o. o. Dzięki uzyskanemu wsparciu jesteśmy w stanie obdarować Małych Ratowników upominkami edukacyjnymi.

27 września 2018 roku ratownicy medyczni z Pleszewskiego Centrum Medycznego: Dominik Kołaski i Piotr Kramarczyk odwiedzili Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Kowalewie. Przedszkolaki zdały egzamin uzyskując tytuł Małego Ratownika. Otrzymanie tytułu Małego Ratownika poprzedzone było uzyskaniem wiedzy z zakresu pierwszej pomoc przedmedycznej. W ramach zajęć dzieci uczyły się na przyniesionych pluszowych misiach jak poprawnie wykonywać ćwiczenia takie jak: ułożenie w pozycji bocznej, sprawdzanie oddechu, uciskanie klatki piersiowej, bandażowanie, a także jak należy zachować się w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z osobą poszkodowaną nieprzytomną oraz osobą nieprzytomną, u której stwierdza się brak oddechu. W ramach zajęć opracowana została cała seria ćwiczeń związanych z numerami alarmowymi, w tym rozmowa z dyspozytorem medycznym i zgłaszanie zdarzenia. Ponadto dzieci odgrywają liczne scenki, które mają na celu utrwalenie zdobytej wiedzy: scenka sytuacyjna, w której dziecko traci przytomność, utrwalenie numerów alarmowych oraz zadań, które wykonują poszczególne służby ratunkowe poprzez prezentowanie sylwetek: ratownika medycznego, policjanta oraz strażaka.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie utwierdza to nas w przekonaniu, że to co robimy jest ważne i potrzebne.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Comments are closed